PAMIĄTKI

Przedstawiamy zachowane przedmioty i pamiątki będące elementami wyposażenia Zakładu, zdjęcia, dokumenty, a także fragmenty rozebranych obiektów znalezione na terenie Zakładu, dziś już będące swoistymi relikwiami.
Nasze zbiory pochodzą przede wszystkim od p. Wojciecha Ptaka – byłego dyr. ds.Produkcji Odlewni Ursus , który za pośrednictwem tej strony skontaktował się z nami i przekazał wiele cennych pamiątek oraz informacji za co serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy kolejne osoby do kontaktu z nami i dzielenie się posiadanymi materiałami. Pozostała część naszych pamiątek pochodzi ze zbiorów rodzinnych Mariusza Kosińskiego i z wypraw na teren Zakładu Pawła Mikulskiego.

 Tutaj prezentujemy kolekcję niezwykłych kufli na piwo, które Odlewnia Lublin wypuszczała z okazji Dnia Odlewnika, który przypada na miesiąc grudzień. Było to wielkie święto całego Zakładu. Również  na zdjęciach widać pamiątkową figurkę metalurga wykonaną okazjonalnie przez pracowników Wydziału Topialni. Kufle oraz figurka są własnością Pana Wojciecha Ptaka.